Новий вимір стійкості: аналіз потреб жінок, тимчасово переміщених внаслідок війни в Україні

16 Листопада, 2023

Дослідження ключових потреб тимчасово переміщених через війну українок проведене у жовтні-листопаді 2023 року коаліцією "Культурні мости”, у складі ком’юніті «Домівка» (Австрія), КМО ВГО «Громадянська мережа ОПОРА» (Україна) та Міжнародної Групи Масштабуючого Коучингу.
Вибірка представлена масивом із 225 респонденток, метод дослідження: анонімне онлайн опитування.
94,3% респонденток старше 30 років, переважна більшість жінок (75,4%) покинули власні домівки аби врятувати дітей від загроз війни, виїхавши разом з малюками. Саме тому спостерігаємо найбільшу кількість переміщених (36%) у віці від 31 до 40 років. За виключенням дівчат до 30 років, серед яких частка виїхавших мінімальна, спостерігаємо зворотньо-пропорційну залежність до віку, що лише підтверджує тезу про малих дітей як головний стимул для переїзду. 88,7% жінок вже переміщені понад рік і лише незначна частка (близько 10%) виїхала за останній рік.
Основним каналом отримання інформації та комунікації для жінок стали соціальні мережі, яким віддають перевагу 98,3% опитаних.
Головна тема, яка цікавить переміщених українок — досягнення фінансової стабільності, відповідно ключовими проблемами стали труднощі з працевлаштуванням, культурні та мовні бар’єри (для тимчасово перебуваючих за кордоном).
Попри те, що дві третини жінок не задоволені станом свого ментального здоров’я, більшість за допомогою психолога або коуча не зверталась.
Цікавим є те, що майже 95% переміщених жінок готові долучитись до допомоги іншим. Високий рівень взаємопідтримки та допомоги — ось те, що вирізняє українок.
Результати проведеного дослідження вказують на масштаб проблеми та значний вплив війни на життя українських жінок різного віку, особливо тих, хто має дітей.
Головними викликами тимчасового переміщення є мовний бар'єр, культурна інтеграція та труднощі з працевлаштуванням, адже саме фінансова самостійність жінки стала ключовим пріоритетом.
Ірина Золотаревич, засновниця Міжнародної групи Масштабуючого коучингу, підсумовує: «Попри стрес та складнощі, з якими стикаються багато сімей під час війни в Україні, результати дослідження виявляють виняткову стійкість українських жінок. Більшість з них не тільки активно шукають шляхи інтеграції в умовах, де вони тимчасово перебувають через війну, але й готові навчатися та підтримувати інших. Вони готові брати участь у програмах соціальної підтримки, майстер-класах, тренінгах та інших ініціативах, які мають на меті не лише особисте зростання, але й допомогу тим, хто опинився в подібній ситуації. Це свідчить про глибоке бажання не просто виживати в непростих обставинах, але й активно впливати на своє оточення та знаходити можливості для особистісного розвитку».
Готовність до допомоги та саморозвитку підтверджує суспільний запит на створення комплексних програм, які б задовольняли як індивідуальні потреби жінок, так і створювали комунікаційну платформу для взаємопідтримки, єдності та спільної відповідальності.

Що б завантажити повну версію дослідження, вкажіть ваш еmail

Протягом 10 хвилин на вашу електронну адресу надійде лист із розширеною версією дослідження.

Дякуємо!

Повна версія дослідження відправлена вам на електронну пошту

Can't send form.

Please try again later.